Sunny & Roswitha

Titul v originále: Sunny & Roswitha

Autor: Katharina Adler
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

Katharina Adler(ová) (Německo)

SUNNY & ROSWITHA

2 m, 2 ž (zdvojení)

Na první vážný případ je dobré být připravený. Vždy může dojít k nejhoršímu. Člověk musí být pořád ostražitý – zvláště když se nic neděje. Také je důležité si neustále znovu klást otázku, co se dá vlastně střežit a na co se má dávat pozor...

Dvě hlídačky – strážnice Sunny a Roswitha se udržují v bdělosti různými testy, cvičeními a přehnanými kontrolami a precizní údržbou své výbavy. Snaží se, aby bezpečí nemělo ani jednu skulinku, kudy by ho mohlo něco nepřátelsky ohrozit. Vše se musí obětovat ochraně, veřejné i osobní záležitosti. Do firmy přichází Wolfinger a ani on nemůže být výjimkou – musí se podrobit tělesné prohlídce. Všude číhají skryté kamery, skenery, které jim dodává právě Wolfinger. Ten se navíc stává podezřelým, protože začíná flirtovat se Sunny – ta se snaží svoji náklonnost k němu profesionálně potlačit.

Na scéně se objevuje další postava, aktivista, jenž protestuje proti politice jejich firmy a hodí po Sunny a Roswithě pytlíky s barvou. Jak je možné, že prošel všemi bezpečnostními zábranami a koridory? Sunny větří stopu, která vede k Wolfingerovi. Je vetřelec ve skutečnosti testovací osoba, kterou angažoval Wolfinger, a nebyla barva určena na opravu bezpečnostního koridoru? A pokud ano, co tím vším Wolfinger sleduje? Ze skepse se stává paranoia: Wolfinger se nemůže zbavit myšlenek na Sunny – a stává se ohrožením. Když Sunny testuje na Roswithě speciální masku, která dovede z obličejových svalů analyzovat, co všechno dotyčná osoba v uplynulých týdnech řekla, dozví se, že Roswitha byla bez jejího vědomí s Wolfingerem v hospodě. A dojde k nekompromisnímu rozhodnutí – Wolfinger je nebezpečný, nemůže mu a svojí kolegyni důvěřovat, proto musí být Wolfinger odstraněn. Roswithě nezbývá nic jiného, než obavy Sunny vyvrátit...

Hra si bere s humorem a ironií na mušku dnešní posedlost bezpečím, na pozadí vztahového trojúhelníku popisuje s nadsázkou zásahy bezpečnostních opatření do našeho soukromí.

Hra zatím (léto 2010) čeká v Německu na své uvedení.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz