Supergutman

Titul v originále:

Autor: Lukas Linder
Žánr: tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 2

Lukas Linder (Švýcarsko)

SUPERGUTMAN (DOBROMAN)

3 m, 2 ž (hrají více rolí)

Parzival Pech má neodolatelnou vášeň: všem pomáhat. Sousedům a paní Zuberové taková pomoc přijde vhod, vždycky se hodí. Jenže pak se objeví Irma a situace se stává složitější. Irma totiž potřebuje pomoc s tím, že jí úřady odňaly její dceru a ona je bezmocná. Parzival se s nadšením pouští do boje s byrokracií, což se ovšem nelíbí právě sousedům, kteří mají své vlastní plány…

Ve světě, kde se již nedá rozeznat dobro a zlo, se objevují společenské propasti. Zde jsou potřeba jen superhrdinové. Ale co když mezi více hrdiny nepanuje shoda a každý z nich bojuje za to svoje dobro?

Absurdní, mnohdy až kafkovská hořká komika, skvělá práce s jazykem a empatie se svými hrdiny – to je svět Linderových her. I v této hře jde o osud idealisty, který naráží na společenské konvence a žene se za vlastní pravdou. Realita se rozplývá a postavy žijí ve svém vlastním kosmu, v němž je možné všechno a zároveň nic.

Tragikomedie byla uvedena v lednu 2018 v Theater Bonn.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz