Suši pro všechny

Titul v originále: Sushi für alle

Žánr: komedie, černá komedie
Překladatel: Iva Michňová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 2

SUŠI PRO VŠECHNY (Sushi für alle)

černá komedie

Ingo Kluge, textař reklam a otec od rodiny, zorganizuje pod falešnou internetovou identitou setkání s Albanem Lenzem. Ten na internetu zkouší skoncovat se svým osamělým životem a najít si životní partnerku. Vtip tkví v tom, že Ingo hledá někoho pro svou ženu jako náhradu za sebe – dozví se totiž, že má rakovinu a moc času už mu nezbývá.

Nový partner má však problematické vyhlídky – měl by se postarat o manželku Inga Johannu a navíc o jejich dvě již plnoleté, nicméně zcela neurotické děti. Johanna domácnost příliš nezvládá a děti Gesine a Gerald mají dost starostí se svými komplexy. Alban Lenz se tedy musí brzo sám sebe ptát, jak moc chce „zdědit“ Ingovu rodinu. Nicméně Ingo dostane zcela geniální nápad, jak všechno zařídit... Je vlastně Johanna opravdu nemocná, není to jenom bouda?

Turbulentní vypointovaná komedie o hledání štěstí, pokusech uniknout spárům rodiny a o propastech, jež se skrývají za fasádou spokojeného rodinného života.

Hra byla uvedena v divadle Theater Dortmund v březnu 2011.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz