Svatba na spadnutí

Titul v originále: Stag and Doe

Autor: Mark Crawford
Žánr: komedie
Překladatel: Zdeněk Bartoš
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 3

SVATBA NA SPADNUTÍ (Stag and Doe)

komedie

Bonnie a Brad pořádají večírek – rozlučku se svobodou, aby získali peníze na svou nadcházející svatbu, jejíž náklady se nenápadně vymkly kontrole. Jejich moudrá kamarádka a budoucí svědkyně Dee se stále vzpamatovává z toho, že ji před sedmi lety její bývalý (nyní budoucí ženich) nechal stát samotnou před oltářem. Druhý pár, Mandy a Rob, dnes čeká svatba - přestože jejich velký bílý stan včera v noci odnesla bouřka. A svobodný otec Jay právě zjistil, že celý jeho cateringový personál je ve vězení.

Vše se odehrává ve stejnou dobu, ve stejné kuchyni společenského sálu, ve stejném malém městě, během jedné rušné červnové soboty - oba páry sdílí stejný společenský sál a mezi panáky, chybějícím svatebním dortem a katastrofálním prvním tancem se zkoumají vztahy z minulosti, současné páry jsou vystaveny zkoušce a rozkvétá zde nová romantika.

Střídavě divoce vtipná a nečekaně dojemná komedie nabízí pohled na výraznou venkovskou kanadskou předsvatební tradici a vrhá světlo na povahu lásky, manželství a svateb.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz