Tajemství pralesa

Titul v originále: Tajemství pralesa

Autor: Jules Verne, Arnošt Goldflam
Žánr: dramatizace
Jazyk: čeština
Postavy: muži 9 ženy 5

Arnošt Goldflam - Jules Verne
TAJEMSTVÍ PRALESA aneb 800 MIL PO AMAZONCE

7 m, 4 ž + kompars
hra o 15 obrazech

Adaptace dobrodružného románu Julese Verna 800 mil po Amazonce se odehrává v pralesech Brazílie. Rodina hlavního hrdiny Joama se vydává na cestu, aby ve městě oslavila svatbu dcery Minhy a jejího snoubence Manuela. Na palubě obrovského voru zvaného jangada, který nese celou rodinnou farmu, od níž se Joam nedokáže odloučit, jede i zachráněný holič Fragoso a služebná Lina. Náhle se zjevuje Torrés, padouch klasického střihu, který ví to, co nikdo jiný: Joam vystupuje pod falešným jménem a je na útěku. Kdysi byl obviněn z vraždy a loupeže diamantů - sice neprávem, ale jediné důkazy v jeho prospěch drží Torrés. Joam je odmítne „koupit" za ruku své dcery a raději se vydá spravedlnosti. Moudrý soudce (a náhoda, která se připletla do cesty Fragosovi) hádanku vyřeší a vše vezme dobrý konec.
Klasický příběh o boji dobra se zlem se odehrává v exotických kulisách, ale jeho zápletka je tradiční. Autor nabízí (ale nepředepisuje) inscenační klíč; scény se střídají rychle tempem téměř filmovým.
Hra byla poprvé uvedena v autorově režii v Národním divadle Brno (premiéra 14. prosince 2007).


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz