Tanzkurs oder Therapie

Titul v originále:

Autor: Marcus Morlinghaus
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 1

Marcus Morlinghaus (Rakousko)

TANZKURS oder THERAPIE (KURZ TANCE aneb TERAPIE)

2 m, 1 ž

komedie

Katrin, snaživá event manažerka milující pořádek má už dost chaotického životního stylu svého partnera. Chce ho již definitivně vyhodit z bytu, protože je to zkrachovalý umělec a budižničemu. Avšak do partnerské hádky a mezi krabice na stěhování překvapivě vstoupí její otec, profesor umění ve výslužbě. Aby zachovala fasádu, rozhodne se Katrin předstírat fungující vztah, dokud otec neodjede. Ovšem i on něco skrývá a chce zůstat déle, než se čekalo. Navíc si díky nedorozumění začne myslet, že je Katrin těhotná, a chce být nápomocen, chce poradit a vše pořádně oslavit. A tak hra na schovávanou oboustranně pokračuje. Nadšení drzého otce nezná mezí a není jasné, zda není napumpován léky či zda nenosí v ústech jako žvýkačku viagru… Pravidlo, že oba partneři nenechají u sebe doma otce nic dělat, brzy bere za své a nevypočitatelný starý pán začne domácnost postupně likvidovat.

Bulvární konverzačka srší energií a je vynikající příležitostí pro dva mladší a především pro staršího herce. Měla premiéru na malé regionální scéně (duben 2016, Theo Theater v rakouském Oberzeiringu), avšak ihned si našla nadšené kritiky a příznivce v širší německojazyčné oblasti.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz