Tatínek není k zahození

Titul v originále: Tatínek není k zahození

Žánr: hra pro děti
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 2

Arnošt Goldflam

TATÍNEK NENÍ K ZAHOZENÍ

5 m, 2 ž

dramatizace pohádek

Známý herec, dramatik, režisér a pedagog Arnošt Goldflam si pro divadelní dramatizaci vybral dvě pohádky ze své knihy Tatínek není k zahození, kterou věnoval všem tatínkům, aby se mohli chlubit hrdinskými činy a vylepšili si tak svůj – někdy trochu pošramocený – domácí obraz a dokázali, že tatínek rozhodně není k zahození.

V prvním příběhu nazvaném Tatínek a splašená zvířata se tatínek zahnaný do úzkých projeví jako velký hrdina, když se mu podaří lstí pochytat zvířata uprchlá ze zoologické zahrady. Hravě si poradí s hady, lvem, tygrem i slonem. Dostane se mu tak poděkování nejen od policejního sboru, ale také od maminky.

V druhém příběhu Tatínek a bankovní lupiči je tatínek shodou okolností přítomen přepadení banky a svým zprvu naivním, ale posléze rytířským přístupem zneškodní lupiče a přiměje je k lítosti a ke slibu, že se napříště budou chovat slušně a nic špatného už neudělají. Stačí mu k tomu forma na bábovku, plechy, palička na maso a šlehačka ve spreji.

Oba pohádkové příběhy jsou vyprávěny s laskavostí, humorem a nadhledem a potěší nejen nejmenší děti.

Dramatizace autorských pohádek byla uvedena v říjnu 2012 v kladenském divadle Lampion v autorově režii.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz