Téměř dokonalá láska

Titul v originále: An Almost Perfect Thing

Žánr: hra, komorní drama
Překladatel: Jitka Sloupová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 1

Nicole Moeller(ová) (Kanada)

TÉMĚŘ DOKONALÁ LÁSKA (AN ALMOST PERFECT THING)

přeložila Jitka Sloupová

2 m, 1 ž

thriller

Greg je kdysi respektovaný novinář, který hledá novou látku, která by mu pomohla znovunastartovat kariéru. Chloe je pohřešovaná dívka, o jejímž zmizení před šesti léty psal. Právě se vrátila do světa, který už nepoznává. Místo, aby policii dovedla ke svému únosci, obrátí se na Grega, aby zpracoval její příběh. Bohužel ale není ochotná poskytnout konkrétní fakta a jména – místo toho mu diktuje, jak přesně má být její příběh podán. Jenže se (podobně jako její do značné míry reálný předobraz Natascha Kampuschová) stává mezinárodní celebritou a veřejnost (a samozřejmě i policie) naléhá, aby prozradila svého únosce. Proč ho kryje? Pravda a fikce se v Chloině vyprávění začíná podivně splétat a Greg je nucen do jejího příběhu drsně zasáhnout, i když to znamená střetnout se s jejím únoscem.

Mnohoznačný thriller o touze někoho vlastnit a potřebě vlastnit svůj příběh, a také o „právu“ znát pravdu.

Premiéra ve Workshop West Theatre v Edmontonu v březnu 2011. Česká premiéra proběhla v Jihočeském divadle Č.Budějovice v dubnu 2018.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz