The Birds and the Bees

Titul v originále:

Autor: Mark Crawford
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Mark Crawford (Kanada)

THE BIRDS AND THE BEES (VČELIČKY A ČMELÁČCI)

2 m, 2 ž

komedie

Je to už řada let, co Gail opustil manžel a z ní se stala zahořklá samotářka. Jako by stále chtěla být svému exmanželovi věrná, žije sama ve svém domě a nejeví příliš zájmu o okolí. Dokonce se ani příliš nesnaží být oporou své skoro čtyřicetileté bezdětné dceři Sarah, která se právě odstěhovala od manžela zpět do svého dětského pokoje. Její domov ale už dávno není tím, čím býval. A to, že jí matka prodala postel a nahradila ji nafukovací matrací, je jen vrcholkem ledovce. Gailin dům tak nějak všeobecně postrádá život. Občas sem dochází Earl, který si tak dlouho pronajímá Gailino pole, že se stal rodinným přítelem. A v poslední době se tu objevuje také třiadvacetiletý Ben, nesmělý student entomologie studující Gailina včelstva na zahradě. Je jen otázkou času, než se osudy těchto čtyřech osamělých a ztracených existencí protnou a jejich životy projdou nemalou turbulencí.

Snad všemi rodiči obávaný rozhovor, který nutně musí následovat po prosté dětské otázce „A maminko, jak přicházejí děti na svět?“, se stal výchozí metaforou hry. V angličtině se mu říká „the bees and the birds talk“, v češtině tento eufemismus zastupují včeličky a čmeláčci. A tak je i tento text úspěšného kanadského autora o lidských vztazích, touze po životním partnerovi, opoře i lásce, přičemž jediné skutečně přehledné a funkční společenské uspořádání se v Gailině domácnosti nachází uvnitř úlu.

Hra, sledující tradiční dramatickou výstavbu, měla premiéru na Blyth Festival v červnu 2016.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz