The Christopher Boy's Communion

Titul v originále: The Christopher Boy's Communion

Žánr: hra, drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 2

Hra Davida Mameta z roku 2019 vykazuje podobné rysy, na jaké jsme u autora Glengarry Glen Ross zvyklí. Mametovy dialogy neodhalí víc než musí, stejně tak jako charaktery postav, které na papíře působí nehotově.  

Příběh The Christopher Boy’s Communion se točí kolem odporné vraždy mladé dívky. Nevěnuje se však vraždě samotné, ale jejím následkům. Skládá relativně komplexní obraz dopadu tohoto zločinu na několik lidí, kteří jsou s ním nějakým způsobem spojeni. V prvním obraze se objeví dva zkušení policisté, kteří jsou šokováni brutalitou, se kterou byla vražda spáchána. Větší prostor se ve hře dává rodině obviněného chlapce. Kam až je ochotná matka mladého pachatele zajít, aby svého syna ochránila před vězením. Věřící katoličku dožene mateřský pud k zoufalým nadějím i antisemitismu.  

Premiéru měla hra v divadle Odyssey Theatre v Los Angeles v režii samotného autora a s hvězdným hereckým obsazením. Autor hru pravděpodobně zkoušel na menším publiku, než se s ní pustí na Broadway. 

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz