The Fair Intellectual Club

Titul v originále:

Autor: Lucy Porter
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 3

Lucy Porter (Velká Británie)

FAIR INTELLECTUAL CLUB (FÉROVÝ INTELEKTUÁLNÍ KLUB)

3 ž

komedie

Hra inspirovaná skutečnou událostí přivádí na scénu tři velmi mladé ženy, které se v roce 1717 rozhodly založit tajný spolek za účelem sebevzdělávání v oborech ženám tehdy zapovězených. Společně s probíranými tématy diváci postupně odhalují povahy jednotlivých dívek, jejich touhu po vzdělání a cit pro rovnoprávnost. Sympaticky odhodlané hrdinky se pouštějí do diskuzí o historii, poezii i svých soukromých tužbách a láskách, vážná témata střídá běžná dívčí small-talk. Hra se úzkostlivě drží svého historického zařazení na začátek 18. století, pouze v závěru zabrousí do současnosti, když herečky svléknou dosavadní historické kostýmy a pod nimi se objeví současné oblečení. Poslední text je směřován frontálně do publika.

Kromě jasného feministického poselství nese hra i mnohem lehčí témata. Takové je třeba dívčí/dětské přátelství plné smyslu pro serióznost i naivity a rozvernosti. Hra vznikla na základě divácky velmi úspěšného rozhlasového sitkomu vysílaného na BBC Radio 4. Byla uvedena na edinburském Fringe Festivalu v srpnu 2014.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz