The Girl on the Train

Titul v originále:

Autor: Duncan Abel, Rachel Wagstaff
Žánr: dramatizace
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 3

Rachel Wagstaff, Duncan Abel (Velká Británie)

THE GIRL ON THE TRAIN (DÍVKA VE VLAKU)

4 m, 3 ž

dramatizace

Divadelní adaptace úspěšného románu Pauly Hawkins z roku 2015, podle něhož byl natočen v roce 2016 i film.

Rachel Watson ráda jezdí vlakem, ze kterého pozoruje své dřívější bydliště, v němž nyní žije její bývalý manžel Tom se svou současnou manželkou Annou a dítětem. Kromě jejich života však upoutává Rachelinu pozornost i sousední dům, kde žije krásná žena se svým mužem. Jejich život na Rachel působí téměř idylickým dojmem. Jednoho dne se však tato žena ztratí a Rachel se vlastním přičiněním ocitne uprostřed vyšetřování jejího zmizení. Příběh postupně odkrývá žalostné podmínky, ve kterých všechny tři ženy žily. Hawkinsová poukazuje převážně na důsledky domácího násilí a alkoholismu.

Divadelní zpracování (posvěcené i autorkou) si vzala na starost ostřílená dramatizátorka Rachel Wagstaff a jedná se o velmi kvalitní přenos na jeviště. Drží si i určité prvky filmového obrazu, často zde dochází k prolínání dvou scén obzvláště ve chvílích, kdy si Rachel snaží vybavit potlačené vzpomínky. Skvěle napsaný scénář přináší zajímavé herecké příležitosti pro všechny postavy příběhu.

Premiéry se dramatizace dočkala v Leeds Playhouse v roce 2018. Větší mediální odezvu však vyvolala westendovská inscenace z roku 2019 s anglickou legendou Samanthou Womack v hlavní roli. Tato produkce byla kritikou i diváky přijata velmi vřele a posléze se vydala na celobritské turné.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz