The Half-Life of Marie Curie

Titul v originále: The Half-Life of Marie Curie

Autor: Lauren Gunderson
Žánr: tragikomedie
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 2

Komorní drama, tragikomedie. Píše se rok 1911 a Marie Curie má dostat svou druhou Nobelovu cenu. Přemítá nad tím, jestli se chce slavnostního předávání zúčastnit, protože svět mnohem více než její ojedinělý přínos vědě zajímá její osobní život. Veřejnosti - i ta akademická - jí nemůže přijít na jméno a pranýřuje ji za milostný poměr s ženatým mužem. Na pomoc jí přispěchá přítelkyně, anglická vědkyně Hertha Ayrtonová - rázná inženýrka, vynálezkyně a sufražetka, která jako velká voda vtrhne do Mariina zoufalství a pomůže jí vrátit se na hladinu.

Hra je krásnou hereckou příležitostí pro dvě herečky, které ztvární nepoddajné, inteligentní ženy odmítající přistoupit na poměry své doby. Tato hra o vědě, feminismu a boji s dvojím metrem měla premiéru v divadle Minetta Lane Theater v New Yorku v listopadu 2019.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz