The House

Titul v originále: The House

Autor: Brian Parks
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Koupit nový dům a naopak prodat ten, ve kterém jste strávili celý život, znamená závažné a velmi osobní rozhodnutí. Pro čtyři postavy Parksovy hry je to vyloženě srdeční záležitost a pro diváky pak výborná komediální podívaná.

Martyn a Shanny Redmondovi po delším hledání konečně našli ideální kupce, mladé úspěšné třicátníky, Fishera a Lindsay Libettovy. Po podpisu prodejní smlouvy se ještě noví a staří majitelé v domě sejdou na skleničku, aby společně oslavili okamžik rozhodnutí a lépe se poznali. Nekonečně dlouho se ujišťují o tom, že právě tento dům je ten jediný a nejlepší a Libettovi ti jediní ze všech myslitelných nových majitelů. Dobrá nálada je ale pryč v okamžiku, kdy se Lindsay svěří se svým plánem zvětšit kuchyň, vybudovat zahradu, změnit barvy výmalby. Redmondovi rozhodně nehodlají dopustit, aby se na jejich domě, který jim přirostl k srdci, cokoli měnilo, a chtějí smlouvu zrušit. Soupeři se ale nevzdávají, ani když Libettovi přiznají problémy s kanalizací, rostoucí počet obyvatel z cizích kultur v sousedství a dokonce radon! V následné potyčce dojde k roztrhání kupní smlouvy, zlomení jednoho zubu a tím to ještě nekončí...

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz