The Hunt (Hon)

Titul v originále: Jagten

Autor: David Farr, Thomas Vinterberg
Žánr: hra, drama, dramatizace
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 6 ženy 4

THE HUNT (Hon)

Jevištní adaptace stejnojmenného filmu T. Lindholma a T. Vinterberga z roku 2012.

Syrové drama o tichém nenápadném učiteli, který se musí postavit zničujícímu obvinění ze sexuálního obtěžování malé holčičky. Děj se odehrává na pozadí venkovské lovecké komunity, kde se každý s každým zná a  pravda nemá proti rozpoutaným emocím velkou šanci. Děti nelžou, jen občas neříkají pravdu...

Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost.

Připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz