The Jacksonian

Titul v originále:

Autor: Beth Henley
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Beth Henley(ová) (1952)

THE JACKSONIAN (MOTEL JACKSONIAN)

V motelu Jacksonian ve městě Jackson ve státě Mississippi se před Vánoci v roce 1964 odehraje vražda. Kdo bude obětí a kdo vrahem se diváci dozvědí až na konci napínavé a temné hry. V motelu bydlí zubař Bill Perch, který musel odejít od své manželky Susan a šestnáctileté dcery Rosy, neboť přestal zvládat svou agresivitu. Susan a Rosy ho v motelu občas navštěvují. Barman Fred a pokojská Eva sdílejí nebezpečné tajemství: Fred přepadl benzínovou pumpu a zavraždil přitom ženu, která tam pracovala. Eva o tom ví, avšak křivou výpovědí na policii poskytla Fredovi alibi a těšila se, že za tuto vraždu bude popraven nevinný černoch. Zápalné bomby vybuchují v černošských kostelích ve městě a Ku-klux-klan stále podporuje mnoho bílých obyvatel Mississippi. Fred se chce s Evou rozejít, Rosy vytuší jejich tajemství a Bill se stále hlouběji propadá do závislosti na alkoholu a drogách. Dusná atmosféra zapadlého motelu kombinovaná se skoky v čase do okamžiků, kdy snad byla šance vše zachránit, umožňují vznik inscenace, která divákům z hlavy jen tak nezmizí.

Beth Henleyová (1952), narozená v Jacksonu, je americká dramatička a herečka. Její nejznámější hrou jsou Crimes of the Heart (Zločiny srdce) z roku 1978, které byly uvedeny v mnoha českých divadlech. Motel Jacksonian měl premiéru v únoru 2012 v divadle Geffen Playhouse v Los Angeles.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz