The Regression

Titul v originále: The Regression

Autor: Dennis Kelly
Žánr: hra, drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

REGRESSION (Regrese)

variabilní obsazení

Když cesta vpřed selže, zbývá už jen cesta zpět. V tomto textu se pět lidských generací rozhodne vypořádat s čím dám více složitým světem a udělat krok zpět ve snaze najít alternativu k nepřehlednému globalizované světu. Ve snaze vrátit se k obyčejným a snažším životům přistupují k ignoraci a destrukci okolního světa.

Autor je známý pro své provokativní a temné divadelní hry, jeho práce se často zabývá kontroverzními tématy, jako je násilí, morálka a lidská psychika. Mezi jeho nejznámější díla patří Love and Money či Debris. Kellyho dramatický styl je často charakterizován ostrým dialogem a napětím, které udržuje diváky v tenzi po celou dobu představení. Je také spoluautorem scénáře k úspěšnému televiznímu seriálu Utopia.

Hra vznikla pro pro divadlo Berliner Ensemble, kde měla v listopadu 2021 světovou premiéru pod německým názvem Der Weg zurück (Cesta zpět).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz