The Shark Is Broken

Titul v originále: The Shark Is Broken

Autor: Ian Shaw, Joseph Nixon
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3

THE SHARK IS BROKEN (Žralok se porouchal)

3 m

komedie

Na lodi kotvící u ostrova Martha´s Vineyard panuje skleslá nálada. Hlavní hvězda slavného thrilleru Čelisti, žralok Bruce, je opět porouchaný - slaná voda poškodila jeho mechanismus. A jeho spoluhráči, Američané Richard Dreyfuss a Roy Scheider a Brit Robert Shaw, se snaží zabít čas této nedobrovolné natáčecí pauzy, jak se dá. Hrají různé hry, pijí alkohol (Shaw), fetují (Dreyfuss), ale hlavně z mnoha hledisek probírají herectví jako takové, herectví ve své době, v čase natáčení Čelistí, jakož i své vlastní přístupy k herectví a kariéře. Do této diskuze se promítají jejich odlišná životní východiska, příslušnost k odlišným divadelním kulturám, ale i povahové rozdíly. Není divu, že zejména mezi britským shakespearovským hercem a spisovatelem Shawem a typicky neurotickým židovským příslušníkem generace „nového Hollywoodu“ Dreyfussem dochází ke konfliktům, možná Shawem záměrně vyprovokovaným. Jejich vztah se tak začíná nápadně podobat vztahu mezi postavami, které oba ztělesňují v ikonickém Spielbergově filmu...

Spoluautorem textu je Shawův syn Ian, který svého otce ztělesňuje v úspěšné inscenaci, jež měla premiéru na festivalu Edinburgh Fringe v srpnu 2019 a poté byla uváděna v londýnském Ambassador´s Theatre.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz