The Way We Get By

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Neil LaBute (USA)

THE WAY WE GET BY (JAK PŘEŽÍVÁME)

1 m, 1 ž

romantická komedie

Nad ránem v jednom newyorském bytě. V posteli se probudí mladík Doug s kocovinou, oknem a tisíci katastrofickými scénáři: co dělá v cizím bytě? Nic hrozného se ale na první pohled nekoná. Noc strávil s krásnou dívkou Beth, obyvatelkou tohoto bytu, a mají za sebou zjevně úspěšnou vášnivou noc. Tak proč se nyní Doug jejím dalším něžnostem brání? Znali se předtím, nebo jde o vztah na jednu noc? Postupně začíná být jasné, že tohle setkání jejich životy zásadně změní. Ale bude to určitě k dobrému?

Hra jednoho z nejúspěšnějších současných dramatiků Neila LaButea (Tlustý prase, Pravé poledne, V lese temném, hlubokém, Proč být hezká) měla premiéru v květnu 2015 v proslulém off-broadwayském divadle Second Stage a v hvězdném obsazení: v roli Beth si svou divadelní premiéru odbyla Amanda Seyfried. Svižná, krátká hra pro dva mladé herce nabízí vedle autorových tradičně úsporných, bystře psaných dialogů také trochu erotického napětí a jeden nebo dva překvapivé zvraty.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz