The Wolves

Titul v originále:

Autor: Sarah DeLappe
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 9

Sarah DeLappe (USA)

THE WOLVES (VLČICE)

10 ž

V tělocvičně se rozcvičuje devět šestnáctiletých, sedmnáctiletých děvčat - připravují se na nadcházející zápas v sálové kopané. Tak začíná každá z šesti scén, které tvoří hru. Žádná z postav nemá jméno, jen číslo dresu. Jména ani mít nemusejí, protože mohou být kteroukoliv dospívající dívkou, která se protlouká pubertou a střední školou kdekoliv na světě. Celý svět mají před sebou a jejich budoucnost se nezadržitelně rychle přibližuje.

Kapitánka týmu, Pětadvacítka, vede rozcvičku a snaží se ve svých spoluhráčkách vzbudit týmového ducha. Tomu moc nepomáhá Sedmička se Čtrnáctkou, jejichž pichlavé poznámky a občasný pocit nadřazenosti leckdy zvládne setřít chytrolínka Jedenáctka – někdy se jí povede zakročit ještě dřív, než by stihly rozplakat nevinnou Dvojku. Mladé fotbalistky se však nebaví jen o známkách, domácích úkolech či nesnesitelných rodičích. Na malém vytápěném hřišti dívky řeší světová témata, která se jich dotýkají stejně jako strach z víkendu na chalupě s neznámým klukem. A to vše komentují s uštěpačností, humorem a zranitelností typickou pro dospívající slečny.

Hra měla premiéru v roce 2016 v The Playwrights Realm. O rok později se dostala na Broadway do Lincoln Center Theatre. Autorka obdržela za toto dílo několik ocenění, např. cenu Obie - v roce 2017 se dostala mezi finalisty Pulitzerovy ceny za nejlepší drama.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz