They Never Slept

Titul v originále: They Never Slept

Autor: Simon Gray
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 6 ženy 7

Simon Gray (Velká Británie)

THEY NEVER SLEPT

6 m, 7 ž

Špionážní hra z druhé světové války.

V době války celá země poslouchá z rádia hlas Amelie Cleverly, která v pravidelných relacích povzbuzuje národ k vlastenectví, a svým zaníceným patosem si získala srdce všech posluchačů.

Mladá Pru je spolu s jednorukým Bobem pod vedením Monka zapojena do důležité operace tajných služeb. Podle pokynů se hlásí u Ninette v Café Libre pro úkoly. Ninette jí nedůvěřuje, a tak jí opije, a zinscenuje s Admirálem diskriminující fotografie, aby proti ní měla zbraň. Úkolem Pru je setkat se na nádraží se ženou, kterou pozná podle toho, že bude hladit kočku, a převzít od ní balíček. Žena jí pak ukáže fotografie, kde je Pru nahá s Admirálem, a slíbí jí negativy výměnou za důležitou informaci. Zatím jde všechno podle plánu, Monk má v úmyslu kočičí ženu mystifikovat a zachránit tím lidské životy. Akce se začne komplikovat, když se Ninette, která funguje jako spojka, ze strachu před zatčením zastřelí. Pru teď musí sama vypátrat spojení na kočičí ženu, aby se povedla zamýšlená mystifikace.

Pru jasnozřivě odhalí, že kočičí ženou je slavná hlasatelka Amelie. Plán se podaří, ale k nacistům se dostane informace o místě úkrytu Maurice, který je Monkovým klíčovým spojencem. Celá hra vrcholí náročnou záchrannou akcí a Maurice je v pořádku dopraven do bezpečí.

jabo

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz