This Girl Laughs, This Girl Cries, This Girl Does

Titul v originále: This Girl Laughs, This Girl Cries, This Girl Does Nothing

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 3

Finegan Kruckemeyer (Austrálie)

THIS GIRL LAUGHS, THIS GIRL CRIES, THIS GIRL DOES NOTHING

(TAHLE DÍVKA SE SMĚJE, TAHLE PLÁČE, TAHLE NEDĚLÁ NIC)

1 - 3 m, 3 ž

Trojici sester zanechá uprostřed lesa jejich tatínek dřevorubec. Z tohoto pohádkového začátku vycházejí tři rozhodnutí: jedna sestra chce jít jedním směrem, druhá opačným, zatímco třetí zůstane, kde je. O dvacet let později, poté co obešly zeměkouli, vybojovaly bitvy, překonaly oceány, zkrotily divočinu, statečně odvrátily hrůzy a dosáhly velikosti, se všechny tři ženy jako dospělé znovu setkají. Parabola o dospívání, vedená třemi různými cestami, nevyznívá didakticky zejména díky nevyčerpatelné fantazii autora a jeho hlubokému porozumění lidské různorodosti a rozmanitosti životních podmínek, pochopení lidské povahy a jejích sklonů ke konfrontaci i cestě k toleranci.

Hra měla premiéru v Campo Salles Theatre v argentinském Buenos Aires, Argentina v roce 2011.

Finegan Kruckemeyer, australský dramatik irského původu, ač teprve třicetiletý, má na svém kontě již 52 divadelních her, provozovaných na pěti kontinentech a k jeho četným oceněním patří nedávné získání stipendia Sidney Myer Creative Fellowship v hodnotě 160 000 dolarů. Ač jsou jeho hry psány především pro mladé publikum, díky fantazii dramatika, připomínající autory magického realismu, a zcela „necenzurovanému“ pohledu na lidskou povahu, uchvacují diváky napříč generacemi. Od roku 2004 žije Kruckemeyer v Hobartu ve státě Tasmánie, odkud spolupracuje s divadelními skupinami na celém světě.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz