Three Lions

Titul v originále: Three Lions

Autor: William Gaminara
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 1

William Gaminara (Velká Británie)

THE THREE LIONS (TŘI LVI)

5 m, 1 ž (jeden muž hraje dvě role)

komedie

Komedie o fotbale, Anglii a bulvárních médiích. Koná se zasedání FIFA, na němž se má rozhodovat, kde se bude konat fotbalový světový pohár v roce 2018. Jednou z kandidátských zemí je Velká Británie, a své šance přijíždějí na zákulisní jednání podpořit britský premiér David Cameron (se svou asistentkou), princ William a fotbalová hvězda David Beckham.

Autor rozvíjí řadu komických situací plynoucích ze společenských a profesních rozdílů mezi ústřední trojicí, každý z hrdinů má své obsedantní téma (např. David Beckham se ze všech sil na popud své manželky snaží vetřít na královskou svatbu, a dokonce s hudebním vystoupením, zatímco William hledá způsoby, jak ho zdvořile odmítnout atd.) a rozdílný přístup ke své misi.

Rozhodování pro Británii dopadne špatně a trojice se domů vrací nejen s prohrou, ale i velikou hrozbou mediální ostudy – zdvořilý indický sluha totiž nebyl nikdo jiný než novinář nasazený bulvárem. Hr končí narážkou na britský mediální skandál, premiér totiž do svého sídla zve magnáta Ruperta (Murdocha), který chce do Downing Street 10 vstoupit hlavním vchodem, nikoliv zadním jako obvykle. Navzdory mnohým narážkám na domácí kontext je hra zábavná a srozumitelná pro místní diváky (s poněkud ovšem kryptickým závěrem).

Hra měla premiéru v červenci 2013 v rámci edinburgského Fringe Festivalu, režie Philip Wilson.

William Gaminara je anglický herec a scénárista. Kromě významné herecké kariéry (na svém kontě má i rozhlasovou práci) napsal scénář pro televizní adaptaci románu Rachel Morrisové Ella and the Mothers.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz