Tigermilch

Titul v originále:

Autor: Stefanie de Velasco
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: ženy 2

Stefanie de Velasco, Catharina Fillers (Německo)

TIGERMILCH (TYGŘÍ MLÍKO)

2 ž

dramatizace románu

Nini a Jameelah (dcera přistěhovalců) žijí na stejném sídlišti, jsou to nerozlučné kamarádky a myslí si, že jsou ve svých čtrnácti letech dospělé. S pruhovanými dlouhými podkolenkami až nad stehna vyráží nacvičovat do města svůj projekt, který nazvaly „odpanění“. Míchají si na školním záchodě drink z mléka, levného koňaku a džusu, jemuž říkají Tygří mlíko.

Je léto, které mohlo být jejich poslední společné. Letní flirtovací dobrodružství totiž končí tragédií – kamarádky se stanou nechtěnými svědky krevní msty končící smrtí. V rodině jejich kamaráda Amira. Náhle se vše otočí, veškeré plány jsou pryč a dívky jsou nuceny vzít vlastní životy do svých rukou jakožto nepohodlné svědkyně hrozné události.

Děj v mnohém připomíná tematicky podobně laděný příběh o road movie dvou německých puberťáků Německem – Tschick (česky Čik) německého autora W.Herrndorfa.

Román o dospívání, přátelství a lásce z roku 2013 se setkal s příznivými kritikami, autorka (1978) za tento svůj knižní debut získala literární cenu Prenzlauer Berg. Dramatizace pro dvě herečky byla uvedena v říjnu 2014 v divadle Comedia Colonia v Kolíně nad Rýnem.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz