Tiny Dynamite

Titul v originále:

Autor: Abi Morgan
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 1

Abi Morgan (Velká Británie)

TINY DYNAMITE (MALIČKÝ DYNAMIT)

2 m , 1 ž

Poradce pro zhodnocení míry rizikovosti Luciena pojí s bezdomovcem Anthonym společná minulost. A proto Lucien jednou ročně bere Anthonyho na víkend. Tentokrát však potkají mladou Madeleine, která jim až příliš připomíná dívku, kterou oba milovali a která si vzala život. Jako by se najednou protnuly různé časové osy, jakoby chaos na chvíli převládl nad neúprosným životním řádem. Jakoby oba přátelé podruhé vstoupili do téže řeky.

Je to zejména neobyčejná, snová, sužující a zároveň podmanivá atmosféra, kterou se hra vymyká z okruhu běžných love story. Autorka se baví vyhledáváním životních paradoxů, neuvěřitelných shod okolností, a tak i v poměrně vážném textu dokáže nalézt prostor pro humor. Pracuje s řadou jednoduchých i složitějších metafor, s prolínáním časových rovin a otevírá tak svůj text kreativnímu divadelnímu zpracování.

Hra měla premiéru v Contact Theatre v Manchesteru roku 2001 v rámci Edinburghského festivalu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz