Tisíce let hudby 2 - Baroko pro oko

Titul v originále: Tisíce let hudby 2 - Baroko pro oko

Žánr: hra se zpěvy
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 1

Martina Čechová

TISÍCE LET HUDBY 2 aneb Baroko pro oko

4 m, 1 ž

hudebně vzdělávací zábavné pásmo

Projekt flétnistky Komorní filharmonie Pardubice M. Černé Tisíce let hudby s podtitulem Od pravěku k renesanci se dočkal pokračování. Baroko pro oko je název dalšího dílu zábavně-vzdělávacího cyklu, který nás tentokrát zavede do Evropy 17. století, kdy končí třicetiletá válka. Budeme svědky válečné vřavy, vojenských písní a popěvků. Ale záhy se ocitneme v jiném světě – v blahobytu Francie za vlády krále Ludvíka XIV. Seznámíme se s jeho dvorním skladatelem Jeanem Baptistou de Lully i divadelním autorem a principálem Molièrem. Dále se vydáme do Itálie, kde se setkáme s Antoniem Vivaldim a pobavíme se na nikdy nekončícím karnevale. Pokud nás neuchvátí dokonalý hlas Farinelliho, tak zcela jistě božská hudba Johanna Sebastiana Bacha – ale to už budeme v Německu, odkud vyrazíme do Londýna, kde nás oslní Georg Friedrich Händel… Vydejte se s divadlem na cestu barokní Evropou a nechte se oslnit úchvatnou hudbou i způsobem života té doby.

Premiéra proběhla v březnu 2013 na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla Pardubice. Herci s hudebníky mají za sebou už 90 repríz a do budoucna připravují pokračování.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz