To Have and to Hold

Titul v originále: To Have and to Hold

Žánr: hra, komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 2

TO HAVE AND TO HOLD (Mít a vlastnit)

Sourozenci, padesátníci, přijedou po dlouhé době navštívit své devadesátileté rodiče, kteří jim vyčítají, že se s nimi nevídají. Syn je úspěšný autor, dcera úspěšná manažerka soukromé ordinace. Otec Jack, bývalý detektiv, už není moc pohyblivý, hlavním zdrojem humoru jsou slovní přestřelky se ženou Florence. O Florence a Jacka se v nepřítomnosti jejich dětí stará pomalejší Eddie, nakupuje jim, vybírá peníze a poslouchá Jackovy historky o případech, které kdysi vyšetřoval.

Sourozenci pojmou podezření, že rodiče okrádá a na účtu opravdu najdou podezřelé transakce. Eddieho obviní a tím v zásadě vyženou. Po smrti rodičů, kterou způsobí covid, zjistí, že za to mohla jejich sestřenice, která si z účtu v zásadě vybrala to množství peněz, které sourozenci dostali od babičky, když šli na vysokou a ona nikdy nedostala, protože zůstala s rodinou na malém městě. Eddie na poslední chvíli zachrání kazety s nahranými historkami mrtvého otce, který v průběhu hry vypráví různé vzpomínky na vyřešené vraždy. Případ ukradených peněz je další detektivní historka, která se prolíná touto hrou britského klasika.

Chystáme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz