To i ono

Titul v originále: In on It

Autor: Daniel MacIvor
Žánr: hra
Překladatel: Pavla Niklová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2

Daniel MacIvor (Kanada)

TO I ONO (IN ON IT)

z angličtiny přeložila Pavla Niklová

2 m

Hra kanadského autora, jejíž dvě postavy se pohybují mezi několika dějovými i časovými rovinami - jsou zároveň protagonisty příběhu o rozpadajícím se vztahu dvou gayů a tragickém konci jednoho z nich, zároveň však s časovým odstupem svůj příběh rekonstruují a sami sebe i ostatní účastníky děje hrají.

Hra z roku 2001 má několik rovin, které se prolínají do struktury divadla na divadle navíc jako simulovaný „work in progress“. Párek milenců - Brian a Brad - píší divadelní hru, jejíž hlavní postava Ray má nevyléčitelnou nemoc a začíná plánovat, jak skoncovat se životem. Brian a Brad se přou se o to, jak scény působí, zda metafory fungují, nebo ne a jestli je představení "opravdové".

Nejprve se jeví celá hra jako postmoderní cvičení pro divadelníky, ale nakonec je stále zřejmější, že Rayův osud je paralelou hroutícího se vztahu mezi Brianem a Bradem.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz