Tod und Wiederauferstehung der Welt meiner Eltern in mir

Titul v originále: Tod und Wiederauferstehung der Welt meiner Eltern in mir

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 5 ženy 5

Nis-Momme Stockmann (Německo)

TOD UND WIEDERAUFERSTEHUNG DER WELT MEINER ELTERN IN MIR

(SMRT A ZNOVUZROZENÍ SVĚTA MÝCH RODIČŮ VE MNĚ)

variabilní obsazení (cca 10 postav)

Rozsáhlá textový opus (dialogy, vyprávění, zpěv sboru, poezie, úvahy) na téma odcizení v dnešním světě a hledání smyslu života v něm. Jde spíše o provokativní textový materiál, který pokládá nepříjemné otázky po systému, v němž žijeme. Stockmann to sobě ani nám nedělá ve svých hrách lehké – zas a znovu se vrhá na nenáviděný kapitalismus, utkává se s ním, jenže nechce analýzu, popis ani frašku – chce boj.

Úspěšný bohatý muž, vlivný bankéř se rozhodne vystoupit z nemorálního a plochého světa byznysu a materialismu. Zruší svoje konto, hodí svůj život za hlavu a vytáhne do boje proti systému, v němž žije a z něhož žil. Chce i za pomoci svých kontaktů a znalostí spustit hyperinflaci – neboť nepřemožitelné strašidlo je úspěšné právě proto, že umí spojit úspěch veřejnosti a úspěch jednotlivce. Jenže problém zní – kde je nepřítel? Jak proti kapitalismu bojovat, když v něm jedeme všichni? Vždyť i autor sám se inscenováním tohoto textu ocitá v tomtéž soukolí...

Hra o pokoře, touze, drezúře a moci, ale především o strachu a o penězích. Obraz dnešních mravů, kakofonie, pestrobarevný koberec hlasů, sbor průměrně informovaných občanů EU.

Hra byla uvedena v Staatstheater Hannover v září 2012.

Tato inscenace byla pozvána na festival nejlepších německojazyčných inscenací Mülheimer Theatertage 2013.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz