Together

Titul v originále: Together

Autor: Dennis Kelly
Žánr: hra, drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

TOGETHER (Spolu)

1 m, 1 ž, dítě

Ona ho nesnáší, On ji nemůže vystát. Jsou spolu už pár let a zřejmě jediné, co je spojuje, je malý Arthur neboli Artie, ani na tom se nedokážou shodnout. Venku řádí coronavirová pandemie a domov svírá napětí mezi partnery i strach z toho, co přijde. Uzavřeni spolu v omezeném prostoru znovu přetřásají historky ze společného soužití a každá drobnost nepříjemně nabývá na významu, zvětšuje se jako pod lupou. Ovšem, navzdory logice, se do vztahu vrací pocit sounáležitosti (poté, co na covid zemře Její matka), pak sex a nakonec ji On požádá o ruku (i když jakoukoli romantiku v jeho návrhu nelze hledat).

Love story naopak, od zdánlivě neodvratného konce zpět k nadějnému začátku. Text střízlivě konstatuje prostá fakta, že ke vztahu je potřeba pochopení, že soužití zahrnuje i pochybnosti, vztek, vzájemné zraňování nebo zrady, ale pořád to neznamená, že s nimi společně nebydlí i vzájemná láska. A jejích podob může být velmi mnoho.

Televizní zpracování scénáře uvedla v červnu 2021 BBC2. Film, v němž hlavní role ztvárnili James McAvoy a Sharon Horgan, se dočkal mnoha pozitivních recenzí, které ocenily jak trefné vystižení nálady předchozího roku, tak humor, s jakým tvůrci k tématu přistoupili.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz