Touch

Titul v originále:

Autor: Vicky Jones
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Vicky Jones (Velká Británie)

TOUCH (DOTEK)

4 m, 2 ž

Dee se nedávno přestěhovala z Walesu do malého a přeplněného bytu v Londýně, kde ani záchod pořádně nefunguje. Před časem se totiž rozešla se svým dlouholetým přítelem Samem, který ji podváděl. V Londýně si sehnala zaměstnání, které jí na nějakou dobu postačí, a nyní čelí největší výzvě: začít znovu a znovu objevit sebe sama. Svou novou identitu hledá zejména v sérii nezávazných sexuálních známostí. Manipulativního Eddieho potkala na Tinderu ale brzy se její pozornost přesunula k staršímu Milesovi. Své nové já se pokoušela najít také po boku kamarádky Very a Paddyho, velmi mladého stážisty z práce.

Hra, jejíž formální struktura je značně fragmentární, je o třiceti tříleté ženě, která byla nucena přehodnotit svůj život a ujistit se, kým je. Je to hra o lidské, nejen ženské sexualitě, o křehkosti vztahů i neprostupnosti zdí, které si lidé mezi sebou staví. Hra o zranitelnosti i neohroženosti měla premiéru v Soho Theatre v Londýně v červenci 2017.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz