Trestle

Titul v originále: Trestle

Autor: Stewart Pringle
Žánr: hra, komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Vdovec Harry má pocit, že život pomalu končí. Dny tráví poněkud puritánsky, povětšinou prací pro místní komunitu. Energická penzistka Denise si naopak myslí, že pro ni život důchodem začíná, proto dál tančí jak o život a náruživě čte. Když se jejich cesty protnou ve venkovském kulturáku, radikálně se změní vnímání času, který jim zbývá. Věk koneckonců neznamená imunitu vůči vášni a protiklady se přitahují, i když jejich místy absurdní dialogy tu a tam připomínají spíš bitevní pole.

Dramatik a v současnosti dramaturg britského National Theatre Stewart Pringle získal za tuto hořkou komedii, zkoumající téma lásky v pokročilém věku, v roce 2017 Cenu Papatango, udělovanou nejlepšímu novému dramatu - porota vybírala z více jak 1000 zaslaných textů. Ve světové premiéře hru v listopadu 2017 uvedla londýnská scéna Southwark Playhouse.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz