True Minds

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

Joanna Murray-Smith (Austrálie)

TRUE MINDS (VĚRNÉ DUŠE)

3 m, 3 ž

romantická komedie

Nad městem zuří bouře, ale v bytě Daisy Graysonové, krásné, chytré a úspěšné pětadvacetileté spisovatelky, se schyluje k něčemu ještě mnohem horšímu. Daisy si hodlá v brzké době vzít Benedicta Perringa, poněkud nadutého krasavce, což těžko nese nejen Daisyin bývalý přítel Mitch Carter, který se právě vrátil z protialkoholního léčení, ale i Daisyini výstřední a rozhádání rodiče, kteří měli Mitche ve velké oblibě. A to se ještě neví, že Benedictova prudce elegantní, leč jaksi kontroverzní matinka Vivienne má dávné (a aktuálně silně nedobré) vztahy s otcem nevěsty, významným intelektuálem. A tématem týdne v celé zemi je zrovna jako na potvoru Daisyin nejnovější bestseller Prostě Oidipus, který se týká souvislostí partnerských vztahů s těmi rodičovskými. Všichni jmenovaní se v jediném vpravdě bouřlivém večeru objeví v Daisyině bytě - a nečekaná (a nechtěná) setkání starých známých zamíchají mnoha kartami.

Romantická komedie úspěšné australské dramatičky a prozaičky Joanny Murray-Smithové (*1962), autorky úspěšných her Mezi úterým a pátkem (čes. prem. 2005 v Divadle na Vinohradech, chystá se v Divadle Ungelt) a Žena jako druh (čes. prem. duben 2015), se stylem dialogů odkazuje k tradici klasických hollywoodských romantických komedií let čtyřicátých, důsledně však zachovává jednotu místa a času - a nabízí ideální hlavní roli pro krásnou a talentovanou mladou herečku a vedle ní pětici vděčných, skvěle napsaných rolí partnerů a rodičů.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz