Two

Titul v originále: Two

Autor: Jim Cartwright
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

TWO (Dva)

1 m, 1 ž (14 poslav)

Hra Jima Cartwrighta z roku 1989 je mimořádnou příležitostí pro dva herce - muže a ženu. Odehrává se během jednoho večera v průměrné hospodě v severní Anglii.

 Přestože ve hře vystupuje 14 postav, včetně ústředního hospodského a hospodské, všechny hrají dva herci. Hostinský a hostinská obsluhují své hosty a občas na chvíli opustí scénu, aby se jejich postavy mohly proměnit v různé jiné osoby různého věku. Stará žena, která se zotavuje po svém postiženém manželovi; mladý pár, který se právě rozhodl vzít; osamělý starší muž, kterému zemřela žena; manželský pár, kde žena je dominantní osobností a její manžel je v páru slabší; další mladý pár, kde muž terorizuje svou partnerku; další pár tvořený mužem a ženou, kteří milují Elvise Presleyho a jsou v koncích; žena, která sleduje, jak se její manžel baví s milenkou; malý chlapec, který hledá svého otce. Všemi těmito drobnými příběhy obyčejných lidí se prolíná příběh páru majitelů domu, který postupně vyplouvá na povrch a vrcholí v emotivní závěrečné scéně. Za usměvavou fasádou přátelských hostinských se skrývá bolest ze smrti jejich sedmiletého syna před několika lety. Za jejich zdánlivě přátelským škádlením se však skrývá nenávist a mnoho nevyřčených citů.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz