Two Degrees

Titul v originále: Two Degrees

Autor: Tira Palmquist
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 2

TWO DEGREES (Dva stupně)

4 m, 2 ž

hra o globálním oteplování

Emma Phelps je svědomitým paleoklimatologem a své pracovní nasazení směřuje k výzkumu grónských ledovců. Jejich studováním tak zjišťuje, jak závažným problémem se stává globální oteplování a že je tedy potřeba včasná a zásadní reakce. Své závěry je poté připravena obhajovat před Senátním výborem ve Washingtonu. Do cesty se jí ale staví nejen složitý způsob domluvy s danými politiky, ale také stíny minulosti, které ji pronásledují. Přízrak jejího nedávno zemřelého manžela ji tak provází na její cestě za záchranou planety, ale také v osobní rovině jejího života. Navazování nových i obnovování starých známostí jsou pro ni tak značně komplikované. Dokáže Emma společně se svou starou známou Louise Allenovou, která je nyní významnou ženou, přesvědčit výbor o nutnosti jednat? Stejně, jako je nejistý výsledek tohoto jednání, jeví se nejistým i její začínající vztah s lobistou Clayem Simpsonem. 

Hra měla premiéru v roce 2017 v Denveru a poté byly inscenovány i v mnoha dalších divadlech. Hra pochází z pera uznávané autorky, která stojí také za dalšími tituly (např. Bezpečný přístav či Hodnota vody). Vyučovala také na Wesleyaneské a Kalifornské  univerzitě, v  současné době pracuje mimo jiné  jako lektorka kreativního psaní na umělecké škole v Orange County.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz