un.orte

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

Johanna Kaptein (Německo)

UN.ORTE (NE.MÍSTA)

variabilní obsazení

Blíže neurčený člověk, Já, na něhož už toho všeho bylo moc. Tak moc, že na konci už nezbylo vůbec nic. Ani slovo, ani vzpomínka, ztratil se sám sobě. Hledání práce se pro něj poté stává uzavřenou smyčkou, termín 8:15 životní náplní. A jakmile se zabouchnou dveře úřadu, začnou se různé úrovně reality posouvat. Svět se náhle zmenší do malé místnosti, deset čtverečních metrů, postel, okno, stůl. Čas se změní na život předtím a život poté. A věčnost je onen čas mezitím.

Z psychiatrie na úřad práce a pak do vězení: tato tři ne-místa prochází vypravěčovo Já v nepředvídatelném toku vědomí. Mezi místy pobytu a čekání, mezi týdenními plány a kvótami pro zaměstnance se svět točí kolem disciplíny a předpisů, je neuchopitelný, nejasný, byrokratický a represivní. Přitom vypravěčovo Já touží po své jasné cestě, chce svou neukotvenost přehodnotit v pozitiva a uchopit ji ve své řeči, touží se vrátit do světa jako „osamělá družice do vesmíru“.

Dosud neuvedená hra (říjen 2019).

Chystáme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz