Unser Häuptling

Titul v originále:

Autor: Catherine Aigner
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: ženy 3

Catherine Aigner (Německo)

UNSER HÄUPTLING (NÁŠ NÁČELNÍK)

3 ž

Hořká groteska se odehrává v jednom obchůdku s obuví, krátce před zavírací hodinou. Zde se setkávají tři ženy. Paní Stöckelová (Podpadková) vtrhne do krámku a shledá, že boty, jež si vyhlédla, má už na noze paní Schuhbecková (Botičková). Lítý boj mezi oběma ženami ze rzohoří před očima prodavačky, která se cítí být neustále pronásledována neštěstím. Mezi ranami pěstí se ukáže, že paní Schuhbecková bojuje nejen o lodičky, nýbrž i o manžela – paní Stöckelová se ukáže být milenkou manžela paní Schuhbeckové. Poté co se boj o boty a náčelníka uklidní, stráví ženy noc v obchůdku a pod vedením prodavačky se pustí do esoterického rituály, jenž by měl vyhnal z jejich duší zlé duchy. Ovšem na povrch vyvěrají také složité duševní stavy, třaskavá témata a frustrace, ale také povzbudivé dobrodružné myšlenky...

Stačí jeden večer, kdy se ženy samy nad sebou pozastaví a najdou sílu usmát se nad svými nepovedenými životy – bolest a smutek vystřídají ironie a úsměv, slzy vystřídá smiřující smích.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz