Urban Prayers

Titul v originále:

Autor: Björn Bicker
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

Björn Bicker (Německo)

URBAN PRAYERS

sbor herců (variabilní obsazení)

V co lidé věří? Jaké modlitby odříkávají? Jaké řeči rozumí jejich Bůh? Jaké písně si notují? Do jakých kostelů, modliteben, svatyní chodí? Myslí si lidé, že je víra jejich osobní věc? Myslí si, že je víra politická věc? Věří lidé ve svobodu ostatních? A na lepší zítřky? Na osvobození a na sebe sama?

Text vznikl na základě rozhovorů a rešerší, děj prochází městem a modlící se sbor navštěvuje různá svatá místa, přičemž zpívá a mluví, akce je doprovázena různými setkáními a debatami. S takto originálně vytvořeným a uchopeným textem a jeho inscenací na pomezí site specific hledá autor podstatu náboženství v sociálním a politickém kontextu města.

Björn Bicker byl v letech 2001-2009 dramaturgem Münchner Kammerspiele a zde začal s městskými projekty Bunnyhill a Illegal. Jeho hra Deportation cast získala v roce 2012 německou cenu divadla mládeže. Jeho další projekt Urban Prayers byl uveden nejprve v červnu 2013 v rámci Münchner Kammerspiele a poté v řadě mnichovských božích stánků.

Báječný text, skvělá rytmika, čilí herci, kteří dokáží vtáhnout do víru textu a ze všech nejistot vzniká jediná jistota, která se přemění do otázky – Co si vlastně myslíte, že jsme?“

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz