Utility

Titul v originále:

Autor: Emily Schwend
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Emily Schwend (USA)

UTILITY (PROSPĚŠNOST)

2 m, 2 ž

Amber má tři děti, dvě práce a nesčetněkrát nevěrného partnera. Zatímco ona plánuje oslavu narozenin nyní již osmiletého syna, její partner chodí, kdo ví kde. Využívá jejího mentálního rozpoložení na hranici kolapsu a opět ji přemlouvá, aby ho vzala zpátky. Amber se snaží vypořádat s běžnými, všednodenními úkoly, které pro svobodnou matku přerůstají v problémy nebývalých rozměrů. Rozčarovaná zjišťuje, že z ní život udělal úplně cizí osobu - cizí té, kterou kdysi byla, a cizí i té, v kterou myslela, že se promění.

Hra vystavěná na tradičním dramatickém půdorysu je vhledem do světa osamělé matky samoživitelky. Je pozoruhodná hlavně schopností vytvořit hustou atmosféru a k tématu přistupovat s citem, bez zbytečné přeexponovanosti emocí a beze snahy v divácích vzbuzovat soucit.

Hra nadějné a oceňované americké autorky měla premiéru v lednu 2016 v Rattlestick Playwrights Theater v New Yorku. Drama nabízí zajímavou hereckou příležitost pro herečku od 30 let, herečku ztvárňující její matku a dva mužské protějšky kolem 35 let.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz