Úžasná svatba

Titul v originále: Perfect Wedding

Žánr: komedie
Překladatel: Martin Fahrner
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 4

Robin Hawdon

ÚŽASNÁ SVATBA (Perfect wedding)

2 m, 4 ž

Je ráno. Mladíkovi jménem Bill začíná svatební den. Probouzí se v apartmá, které si pronajal předem na svatební noc. Předchozí večer zapíjel s kamarády svobodu ve stejném hotelu, aby svatbu nezmeškal v případě, že by se večírek protáhnul. Za chvíli ho má přijít vzbudit jeho nevěsta. Jenže ouha! Zjišťuje, že není pod peřinou sám, ale je s ním neznámá dívka. Co se dělo minulou noc? Nemůže si vzpomenout a za chvíli nevěsta zaklepe na dveře. Kde honem neznámou ukrýt a jak vůbec z toho ven je pak předmětem velmi svižně napsané komedie ve stylu Raye Cooneyho plné vděčných zápletek a záměn, která vás dokáže překvapovat až do samotného konce a přes překotné tempo nasazené v začátku vydrží s dechem.

Některé takto psané komedie mají za účel jen pobavit, ale „Úžasná svatba" má mezi řádky téma místy připomínající mistra Feyedaua: potřebu zjistit, kdo má v té bujaré směsici intrik, rychlých změn a lží potřebu jistoty, opory a citového naplnění. Tím, přestože je to samozřejmě celé ohromná legrace, se „Svatba" řadí na špičku současné komediografie.

Recenze:

L. Mareček: Dokonalá svatba na divadle baví, Britové zkrátka švandu umí, iDnes.cz, 31.3.2010.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz