V kufru

Titul v originále: Traps

Žánr: hra
Překladatel: Olga Vlčková
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 2

Caryl Churchill (Velká Británie)

V KUFRU (TRAPS)

z angličtiny přeložila Olga Vlčková

4 m, 2 ž

Hra se zaměřuje na společenství několika lidí žijících v prvním dějství pravděpodobně ve městském bytě a v druhém v chatě na vesnici. I vztahy mezi postavami se proměňují: na začátku jedna z žen, Syl, řeší společně s Albertem péči o dítě a domácnost. Z následujícího dějství vyplývá, že Albert spáchal před narozením dítěte sebevraždu a Syl, která chodí s Jackem, neví, jestli se má rozhodnout pro mateřství, nebo pro povolání tanečnice. Jackova sestra Christie se v domě schovává před násilnickým manželem Regem. Po jeho příchodu do komunity vypráví frustrovaný mladík Del své milence Christie o znásilnění a vraždě nějaké ženy...

Hra ve svých jednotlivých částech působí realisticky, celek ale její racionální soudržnost popírá, tu totiž zpochybňují nové skutečnosti vyvracející předcházející realitu. Postavám je tak ale dovoleno variovat a různě nahlížet jejich vzájemné vztahy a ambivalentnost lidských charakterů.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz