V závěji (Snowbound)

Titul v originále: Snowbound

Žánr: komedie
Překladatel: Pavel Dominik
Jazyk: čeština
Postavy: muži 1 ženy 1

Venku je vánice a sněhová kalamita. Vycházet z domu se nejenom nedoporučuje, ale dokonce je to i zakázané. A přesto se ozve zaklepání na Patrickovy vchodové dveře. Sousedka Judith by si totiž nutně potřebuje vypůjčit pár vajec. Značně excentrická žena se v cizím domě chová jako doma, neváhá kritizovat Patrickovy návyky i životní postoje, bezprostředně komentovat sochu zdobící obývací pokoj a už vůbec se nebojí narušit jeho poklidný večer. Zasmušilý pán domu, který se vyžívá v ochutnávkách archivních vín a četbě, se rozhodne dostat Judith z domu s pomocí policie. Ta ale jeho volání nevyslyší a navíc Patricka upozorní, že je jeho povinností nechat u sebe ženu přenocovat a nevystavovat ji nebezpečí, které číhá za okny. A tak je dvojice, která by se za normálních okolností jen těžko sblížila, nucena společně strávit den a noc – dlouhými rozhovory, pitím i tancem.

Hra úspěšného autora komedií vznikla v roce 2020 a je inspirována povinnou izolací obyvatel kvůli koronavirové pandemii. Hra se vyznačuje zábavnými dialogy a přináší dvě skvělé herecké příležitosti pro herce ve věku mezi 50 a 60 lety.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz