Vater einer Tochter

Titul v originále: Vater einer Tochter

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 3

Curth Flatow (Německo)
VATER EINER TOCHTER (OTEC SVÉ DCERY)
4 m, 3 ž

komedie

Čerstvě ovdovělý zubní chirurg Dr. Stegemann musí se skřípěním zubů a se žárlivostí v srdci přihlížet, jak jeho dcera Brigita chystá svatbu s mladým Robertem. Otec samozřejmě dělá vše proto, aby tohoto vetřelce vystrnadil a ochránil svůj milý vztah s dcerou. Jako na potvoru se ale z Roberta vyklube velmi žádaný zeť. A tak Stegemannova žárlivost ustoupí před poznáním, že i dcery mohou někdy dospět.
Dr. Stegemann je výborná role snaživého, hyperaktivního a panovačného otce mladé dcery, ztělesněný „Elektřin komplex". Role Brigity je zase jako dělaná pro mladou půvabnou herečku. V německé oblasti se hra hrála nesčetněkrát, první uvedení mělo dokonce přes pět set repríz.

V roce 2006 autor text upravil - zredukoval počet postav a dekorací a přizpůsobil hru menšímu obsazení, aby se s ní dalo lépe vyjíždět na turné.
Komedie o úskalích vztahu otce a dcery měla premiéru v roce 1966 v berlínském divadle Komödie am Kurfürstendamm.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz