Včela v hlavě

Titul v originále: Die Biene im Kopf

Žánr: hra pro děti
Překladatel: Eliška Raiterová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 1

Roland Schimmelpfennig (Německo)

VČELA V HLAVĚ (DIE BIENE IM KOPF)

přeložila Eliška Raiterová

3 herci

snová hra pro děti od osmi let

Jeden z nejhranějších německých autorů Roland Schimmelpfennig se tentokrát pustil do dosud neprobádané oblasti své tvorby: napsal hru pro děti od osmi let. Hlavní hrdinou je malý chlapec, kterému rodiče alkoholici neumožňují zrovna šťastné dětství. Život mu připravil více starostí, než může dítě unést – ale chlapci naštěstí zbývá ještě svět fantazie. Diváci s ním prožijí jeden dlouhý den plný útrap, kterým však dokáže čelit velmi originálním způsobem: promění se ve včelu. Jestli doopravdy, nebo jenom jako, to už autor přenechává představivosti publika. Ve své první hře pro děti autor využívá typické schimmelpfennigovské postupy, především pak hravou, nenápadně zcizující vyprávěcí formu, která mu umožňuje rozvíjet obraz každodenního světa překvapivě obohaceného o fantazijní, kouzelnou dimenzi.

Hra byla nominována na Mülheimer Theatertage 2017 v kategorii dětských her. Premiéra proběhla v listopadu 2016 v divadle Consol Theater Gelsenkirchen.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz