Velká Magie

Titul v originále: La Grande Magia

Autor: Eduardo Fillipo de
Žánr: hra
Překladatel: Jiří Matějíček
Jazyk: čeština
Postavy: muži 9 ženy 5

Eduardo de Filippo (Itálie)

VELKÁ MAGIE

překlad Jiří Matějíček

9 m, 5 ž

dekorace - hotelová hala se zahradou, nuzné obydlí, honosné obydlí¨

Profesor okultních věd, Otto Marvuglia, pro pobavení společnosti letních hostí nechá zmizet paní Martu, manželku žárlivého Calogera di Spelta. Ve skutečnosti je to jen hra smluvená k tomu, aby Marta mohla být chvilku o samotě s milencem. Jenže hra se vymkne a milenec Martu unese. Otto tedy namluví Calogerovi, že jeho žena je uzavřena v malé japonské kazetě. A Calogero se nechá zmanipulovat natolik, že z této situace začne vyvozovat zcela nečekané a naprosto absurdní důsledky, které zanedlouho začnou strhávat s sebou i jeho okolí. V okamžiku, kdy hra je už dávno všem nebezpečná a Otto se ji proto snaží ukončit, Calogero se odmítne iluze vzdát. Iluze se stala pravdou a pravda iluzí.

V této dosud nepřeložené a u nás neuvedené hře de Filippo soustřeďuje hlavní otázku celého svého díla:" Jakou roli sami hrajeme v našich vlastních životech?"

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz