Velveteen Undertow

Titul v originále: Velveteen Undertow

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 2

Michael McKeever (USA)

THE VELVETEEN UNDERTOW (NEBEZPEČNÉ VYSVOBOZENÍ)

3 m, 2 ž

krimikomedie

Sam Templer, čtyřicátník, byznysmen, zvyklý mít vše pod kontrolou, má nový románek – další v řadě aférek se ženami, jejichž jméno si nikdy nemůže zapamatovat. Jedna věc mu však není jasná: proč má kvůli tomu dělat chůvu retardovanému chlápkovi.

Maxwell Love byl v roce 1996 dětská hvězda, zpíval gospel v křesťanském sboru. Je to čtrnáctiletá duše v těle třicátníka. Teď však stojí v motelu, před sebou svou milenku, prostitutku, leží v kómatu, neboť ji zmlátil.

Sam a Maxwell se tak setkají tváří v tváři v motelu Quality Days, v pokoji 712. Oba se tak ocitají v nebezpečné situaci a co je ještě horší – dozvědí se o sobě navzájem pravdu. Nonnie Love, atraktivní třicátnice, Maxwellova sestra, je totiž nová milenka Sama a vyklube se z ní svůdkyně, náhradní matka i smírčí soudce…

Náboženství, manželství, hodnoty rodiny, láska – to vše je podrobeno zkoušce, zatímco se situace v pokoji 712 začne vymykat kontrole a směřuje za pravidelné asistence tetičky La a recepčního Jeroma ke tragikomickému konci.

Svižná situační komedie byla uvedena v červnu 2012 v divadle Palm Beach DramaWorks na Floridě.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz