Verfassung der Strände

Titul v originále: Verfassung der Strände

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

Stephan Lack (Rakousko)

VERFASSUNG DER STRÄNDE (STAV POBŘEŽÍ)

4 herci

Ve čtyřech kapitolách na rozhraní prózy a dramatu se autor věnuje „stavu pobřeží“. Názvy kapitol jsou – Deep Black See, Pobřežní hlídka, Loveboat a Waterworld.

Ekologická katastrofa ohrožuje celý pobřežní region a otázka zní – kdo je viníkem? Kdo z této situace může těžit a kdo je zodpovědný za následky? Zatímco se mudrluje a filozofuje na otázku, zda je 401 milionů adekvátní náhrada za potopenou vrtnou plošinu, na jiné pláži se zdánlivě nerušeně sluní turisté a také pobřežní hlídka. Lidé jen tak konverzují o různých věcech, ale nikdo neví, jak dlouho může takto ničím nerušená dovolená trvat? Neboť není ohrožena pouze příroda, nýbrž i lidé... A zčista jasna je přepaden piráty filmový štáb na báječné lodi snů – bohužel nikdo nestačil tuto akci zaznamenat na kameru... Takže to sjedeme ještě jednou! Původně nečekané události se začínají inscenovat. A zbývá již je kapitola čtvrtá, v níž autor ukáže, co se stane, když stoupnou hladiny vod – nechtěný „vodní svět“ – ne jako rodinná atrakce, ale jako možná scénář zoufalého boje o přežití po velké potopě.

Hra byla vybrána mezi 10 finalistů (z 79 přihlášených her) na soutěžní festival Heidelberger Stückemarkt 2011 v květnu 2011, kde byla představena formou scénického čtení.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz