Vier werden Eltern

Titul v originále: Vier werden Eltern

Autor: Roman Riklin, Michael Elsener
Žánr: komedie, černá komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

VIER WERDEN ELTERN (Dítě ve čtyřech)

komedie o početí a duhové rodině

Binja a Samy se již léta snaží počít dítě, přestože se pokoušeli o umělé oplodnění, kvůli Samyho problémům s plodností se jim to nepodařilo. Jejich mužští přátelé, pár Nico a Janosh chtěli adoptovat dítě, ale úřady jejich žádost zamítly. A tak se při společné večeři zrodil nápad založit společnou rodinu. Nápad šel ještě dál a manželé doufají, že darováním spermatu jednoho z gayů se jim splní přání mít dítě a navíc vytvoří velkou „duhovou“ rodinu. Vše to vypadalo ideálně, jenomže jak už to v dobrých komediích bývá, jsou budoucí rodiče brzy konfrontováni s obtížnými otázkami, na které neexistují jednoduché odpovědi. A jelikož Binja kvůli traumatickým zkušenostem s hormonální terapií a inseminací trvá na přirozeném oplodnění, skončí brzy tato svérázná čtveřice na rozkládacím gauči, aby se pokusila počít vysněné dítě...

Společné rodičovství, náhradní mateřství a umělé oplodnění – autoři ve své drsnější komedii přinášejí aktuální a kontroverzní témata a dotýkají se nejednoho tabu, zároveň nutí své postavy vyrovnávat se s naprosto nepředvídatelnými situacemi. Dynamická hra plná překvapivých zvratů, která vybízí k přehodnocení dosavadních rodinných vzorců, které již často vůbec nefungují.

Svérázná komedie byla uvedena v Theater am Hechtplatz v Curychu v lednu 2023.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz