Visiting Hour

Titul v originále: Visiting Hour

Autor: Frank McGuinness
Žánr: hra, komorní drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

THE VISITING HOUR (Návštěvní hodina)

komorní drama

Ne víc než jednu hodinu mají Otec a Dcera na rozhovor v domově pro přestárlé. Domluvu komplikuje nejen dodržování povinného odstupu, takže Dcera musí zůstávat za oknem – tolik zatím dovolují přetrvávající opatření proti možné nákaze. Hlavní překážkou, která ale už nikdy nezmizí, je Otcova pokročilá demence. Vzpomínky se míchají s fantazií, takže nejen Otec, ale ani diváci nevědí, která jejich část je skutečná. Stejné motivy se vracejí v různých obměnách, k radosti i zlosti obou zúčastněných. Navzdory nesmyslnosti snahy o dorozumění se, je jedno jasné - Otcova mysl se ztratila v pasti jeho choroby, to ale pokrevní pouto nezlomí.

Hra měla premiéru v The Gate Theatre v Londýně v dubnu 2021 a dočkala se velmi příznivého přijetí.

The Arts Review: „Jeden z nejlepších divadelních zážitků po covidu.“

The Guardian: „Smysl pro rituálnost prostupuje jak samotný text, tak elegantně vystavěným a vycizelovanou inscenací… oba výtečné herecké výkony v jemných nuancích vyjadřují hluboký cit.“

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz