Vodka, soulož, televize

Titul v originále: Vodka, eblja, televizor

Autor: Maxim Kuročkin
Žánr: komedie
Překladatel: Tereza Krčálová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 1

Maxim Kuročkin (Rusko)

VODKA, SOULOŽ, TELEVIZE (VODKA, EBLJA, TELEVIZOR)

přeložila Tereza Krčálová

4 postavy (3 m, 1 ž)

alegorická komedie

Hra z roku 2003, která vznikla na semináři dramatiků, kde bylo společným zadáním napsat text, který se bude zaobírat problémem závislostí. Ve hře vystupují čtyři postavy: tvůrčí člověk – autorovo alter ego a tři abstraktní postavy představující tři závislosti: vodku, sex a televizi.

Tvůrčí člověk pochopil, že aby mohl dál tvořit, je potřeba se zbavit jedné z těchto závislostí. Proto vyzývá personifikované závislosti k tomu, aby obhájili své místo v jeho životě. Ač se zpočátku zdá, že nejmenší šance má televize, autor se nakonec rozhodne vyloučit ze svého života sex. Rozhovor mezi ním a touto třetí závislostí však nabere zcela jiné obrátky, když mu třetí závislost argumentuje tím, že je jeho žena…

Hra byla nejprve prezentována v netypické formě home videa, čímž chtěl autor dosáhnout uchování textu ve vizuální podobě.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz